بررسی نقش نرم افزارهای بیمارستانی در حل مشکلات اقتصادی بیمارستان ها

نشست اعضای شرکت ایرانیان سیستم آرا

حل مشکلات اقتصادی بیمارستان ها ، بیمارستانها برای خرید نرم افزارها صرفا هزینه می کنند یا برای حال و آینده بیمارستانشان سرمایه گذاری مطلوبی می نمایند؟

نشست اعضای شرکت ایرانیان سیستم آرا و رایا پدیده برای بررسی نقش نرم افزارهای بیمارستانی شرکت در حل مشکلات اقتصادی بیمارستان ها

در این نشست که با حضور مدیران و برنامه نویسان دو شرکت و تنی چند از خبرگان مبحث اعتبار بخشی و در دفتر مرکزی شرکت ایرانیان سیستم آرا برگزار گردید ، سعی شد از جنبه های مختلف به موضوع نگاه شود .متن ذیل حاصل این همفکری و کاوش است:

در نگاهی اجمالی به زندگی انسانها،مشاهده می کنیم که رشد “اقتصاد دانش محور” همگام با نیاز روزافزون به فن آوریهای نوین اطلاعات که موانع زمانی و مکانی را کاهش می دهند ، از امور مهم عرصه مدیریت و اقتصاد می باشند . سازمانهایی که می دانند چگونه از این توانمندی استفاده کنند ، میانبری را برای رسیدن به اهدافشان با بهره گیری از مدیریت فراگیر و با کاهش “چرخه های زمانی – ریالی” و افزایش بهره وری طی می کنند.

بکار گیری پیشرفتهای پزشکی در زمینه های مختلف دارو، درمان، تجهیزات پزشکی ، تحقیقاتی و …. نمونه های موفق این مدعا هستند. این موضوع در مورد نرم افزارهای بیمارستانی ما ، بطرز ویژه ای صدق می کند.

امروزه در رسالت و چشم انداز تمامی بیمارستانها ،آرزوی دستیابی به رضایت گیرندگان خدمت ، به چشم می خورد و این ممکن نیست مگر آنکه بیمارستانها به بالاترین سطح اعتبار بخشی ، با مناسبترین الگوی استراتژیک و داشبورد مدیریتی مجهز باشند. بدینگونه تمامی اهداف مرتبط با” پیمانکاران، کارکنان، بیماران، جامعه و سازمان “را به بهترین وجه متحقق می کنند.

بزودی تغییرات جدید اعتبار بخشی به نیت ظهور تحولات چشمگیر در این عرصه ، ابلاغ می گردند.

و مدیران موفق فرصت می یابند در عوض انتخاب شیوه های سنتی که آنان را مجبور به صرف “هزینه های ریالی و زمانی” گزاف و” چاپ منابع کاغذی متعدد” می کند ، با انتخاب فن آوری مناسب”جایگاه والاتری” را در مدیریت اقتصادی بیمارستان خود کسب کنند. تجربه ثابت کرده است که در همان چند ماه اول پس از خرید نرم افزار ، با صرفه جویی در هزینه های مختلف بیمارستان و افزایش درآمدها، که از پیامدهای مثبت بکارگیری نرم افزارهای این شرکت است ، هزینه خرید” نرم افزارهای اعتبار بخشی و برنامه ریزی استراتژیک “به بیمارستان باز می گردد.

همچنین با افزایش کارآیی های خدمات بیمارستانی و پرسنلی   وبا کسب درجه و رتبه بالاتر اعتبار بخشی در بازرسیها (چون استفاده از نرم افزار اعتبار بخشی برای بیمارستانها امتیاز بیشتری از شیوه سنتی و کاغذی را دارد) ، اقتصاد شکننده بیمارستانها را درمان می بخشند.

“پذیرش تغییر” کار آسانی نیست ، اما تمامی افراد هوشمند می دانند در پس “تغییرات حساب شده” چه برکاتی پنهان گردیده اند. نرم افزارهای “اعتبار بخشی “و” تدوین برنامه ریزی استراتژیک که بر مبنای مدل دکتر مصدق راد ـ برای بیمارستانها و مراکز درمانی “توسط شرکت رایا پدیده هوشمند و با همکاری شرکت ایرانیان سیستم آرا تولید شده اند ، پاسخگوی انتظارات و خواسته های بیمارستانها و مراکز درمانی ، برای برآورده ساختن نیازهای امروز و پشتیبانی فردا هستند.

چند نمونه آماری از صرفه جوییهای سالیانه اقتصادی برای بیمارستانها و مراکز درمانی :

طبق تجربه و محاسبه ما صرفه جویی در هزینه های چاپ و کاغذ ، پس از نصب نرم افزار اعتبار بخشی در بیمارستانها و مراکز درمانی، سالیانه بالغ بر ده تا پانزده میلیون تومان می باشد.

همچنین نرم افزار مدیریت انبار بخش ها که با نرم افزار اعتبار بخشی عرضه می گردد نیز می تواند میلیونها تومان صرفه جویی به همراه آورد.

آزمون آنلاین نرم افزار نیز میلیونها تومان صرفه جویی در هزینه اضافه کاری های غیر ضروری واتلاف زمان کادر پرسنل بیمارستانها دارد.

با کمک نرم افزار برنامه ریزی استراتژیک برای بیمارستانها و مراکز درمانی با بهره گیری از مثالها، پرسشنامه ها ، پیش فرضها و نمونه های متنوعی که ارائه می کند بی نیاز از هزینه مشاوره های گرانقیمت و یا شرکت در کلاسهای مختلف ، به بهترین و ایمن ترین وجه به تدوین برنامه ریزیهای استراتژیک سازمان و افزایش درآمد و کاهش هزینه ها بپردازید.

ایرانیان سیستم آرا

مطالب مرتبط

3 نظر

 1. اسلامی

  باهاتون موافقم که پذیرش تغییر سخته مخصوصا برای آن دسته از افرادیکه از کار کردن با نرم افزار به دلایل مختلف می ترسند .اما واقعیتش اینه که این آدما هم بعد از اینکه مدتی با نرم افزار کار می کنند و می بینند چقدر امکاناتی که در آن هست کارشون رو آسون می کنه چنان بهش عادت می کنند که حتی اگر برق برای مدت کوتاهی قطع بشه و نتونن با نرم افزار کار کنند به کمبودش اعتراف می کنند

  پاسخ
 2. آرزو

  خوب گفتین اگر مدیران بجای چاپ اینهمه کاغذ ، بیمارستان را به خدمات نرم افزاری مجهز کنند راندمان کارها خیلی بالاتر می ره

  پاسخ
 3. ابراهیمی

  چند روز پیش بیمارستان ما اعتبار بخشی شد بازرسین هم در بررسی اونهمه کاغذ سردرگم مونده بودن مسلما کار با نرم افزار مناسبتره

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *